wtorek, 23 kwietnia 2013

Nowy sezon - odc 4 (beznadzieje zdjęcia)

Zdjęcia o tej porze roku są BEZNADZIEJNIE szare.
To rabata wrzosowa przed i po cięciu. Mam nadzieję że widać choć niewielką różnicę ....Jestem załamana stanem kosodrzewin posadzonych rok temu.
Jedna zmarniała do imentu, druga tak na 3/4 a trzecia w połowie. Tylko jedna przeżyła. Nie wiem czy dalej próbować zagospodarować miejsce pod brzozami.... Z drugiej strony jakieś podejrzane są te "śmierci".

Jak wycinałam te suche gałązki to przyrosty ubiegłoroczne zostawały mi w ręku, odłamywały się, były bardzo kruche. I te igły brązowiejące nie "po całości" ale postępująco... Mam wrażenie że jakaś choroba je dopadła. Poszukam jeszcze przyczyn. Nie mogę się pogodzić z myślą że kupa kasy tak po prostu "zmarzła" zimą :(

Żeby było choć trochę weselej to mam również przebijające kwiatuchy:

W ubiegłym roku pisałam o zbawiennym (podobno) efekcie zastosowania popiołu do odstraszania ślimaków. Niestety zapomniałam wypróbować i hurtem sypnęłam ślimakolem. No to w tym roku sypnęłam jednak popiołem te funkie... No i na sam koniec trochę przyjemności. Podrzuciłam dziś Panicza Sąsiadce i czmychnęłam do sklepu z roślinami. Kupiłam 5 pęcherznic odm. Luteus dla rzeczonej Sąsiadki. Oraz... derenie dla siebie:
 • 3 sztuki Aurea
 • 2 sztuki Elegantissima

 Mam plan. Niech tylko przyjedzie mój Pan machać łopatą.


Jak patrzę na zdjęcia z 5 maja ubiegłego roku to aż mi się nie chce wierzyć że wkrótce może być tak zielono. Bo na razie jest straszliwie smutno-buro :(

2 komentarze:

 1. też przycięłam wrzosy wczoraj - zmobilizowałaś mnie :)

  teraz idę czytać o azaliach, bo nie wiem co im trzeba na wiosnę :)

  derenia mam jednego, podoba mi się, nie powiem :)

  aaaa, i wyobraź sobie że ostrokrzewy mają owocki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo dobrze że przycięłaś wrzosy - już czas :)
   Ostrzokrzew nasz ma wszystkie owocki wyjedzone przez ptactwo :(
   A azalie trzeba zasilić. Najlepiej nawozem do azalii i rododendronów.

   Usuń